NK Alkar u gostima pobjedzuju FC Srbiju

FC Srbija – NK Alkar 1:2

U derbiju prošlog kola protiv FC Srbija iz mjesta Bininngena ekipa NK Alkara Basel je uzela tri važna boda i nažalost izgubila tri prvotimca.
Povrijeđeni Franjo Soldo, Mihael Kovačević i Antun Hrskanović su izgubljeni do kraja jesenjeg dijela natjecanja. Oslabljeni Alkar je jako dobro ušao u utakmicu , presing igrom u 13. minuti stiže do prvog pogodak. Ko bi drugi nego Željko Madžarević golgeter Alkara.

Na drugipogodak se nije dugo čekalo . U 27. minuti Ivan Vidović ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem dovodi NK Alkara do vodstva od 2:0 . Alkar je održavao prednost , imao još par dobrih šansi i držao protivnika daleko od svog gola. Oko 55 minute Madžarević mora iz igre zbog povrede mišića. U 70. minuti Srbija smanjuje vodstvo na 1:2 što je i konačni rezultat koji Alkaru donosi devetu pobjedu u devetoj utakmici.

Utakmica je protekla u zdravom sportskom nadmetanju i fer igri.

Oko 150 gledatelja je uživalo u lijepom nogometu a Alkarovi su zadovoljni otišli kući .

NK Alkari imaju i Juniorsku ekipu, malo koji Hrvatski NK Klub u Švicarskoj može se diječom ekipom pohvaliti.