Nogometni klub PAJDE Möhlin

Nogometni klub „Pajde“ Möhlin osnovan je 24. lipnja 1989. godine. Klub su osnovali hrvatski iseljenici u Švicarskoj na čelu sa Lukom Rakitićem.

Luka Rakitić, osnivač i dugogodišnji predsjednik kluba

Klub se počeo natjecati na malonogometnim turnirima gdje su se postigli dobri rezultati.

Godine 1993. vodstvo kluba donosi odluku da se NK Pajde uključi u natjecanje velikog nogometa u ligama Švicarske.

Krenulo se 1996. godine iz najnižeg ranga natjecanja da bi danas klub uspješno igrao u drugoj inter regionalnoj ligi što je četvrta liga po rangu nogometnog natjecanja  u Švicarskoj. Time se NK Pajde svrstava u hrvatske klubove koji sudjeluju u ponajvišem rangu natjecanja u Europi kada su u pitanju naši klubovi u dijaspori.

NK Pajde je osnivač Udruge hrvatskih klubova u Švicarskoj i domaćin je tom udruženju. Već 6 godina zaredom Pajde osvajaju prva mjesta u kupu hrvatskih klubova koji se natječu u svim ligama Švicarske.

Osim natjecanja u Švicarskoj Nk Pajde se može pohvaliti osvajanjem trostrukog naslova prvaka Europe među hrvatskim klubovima. Ovo natjecanje se održava pod pokroviteljstvom „Hrvatskog nogometnog saveza“ na čelu sa Perom Šarićem predsjednikom povjerenstva za suradnju s hrvatskim klubovima i selekcijama u inozemstvu i tajnikom povjerenstva gospodinom Robertom Uroićem.

Momčad NK Pajde

Također Nk Pajde se mogu pohvaliti i titulom prvaka svijeta među hrvatskim klubovima u iseljeništvu koja je osvojena na natjecanju u Zagrebu.

Braća Rakitić

NK Pajde je i 2010. godine bio domaćin turnira hrvatskih klubova iz Europe. Ugošćeno je 8 ekipa iz Francuske, Austrije, Njemačke, Švedske, Švicarske i Vojvodine.

Prvenstva Europe su osvajana na turnirima u Švicarskoj, Francuskoj i Zagrebu, dok je titula svjetskog klupskog prvaka osvojena 2015. u Zagrebu.

Ove godine „Pajde“ brane naslov Svjetskog klupskog prvaka hrvatskih klubova te se nadaju uspjehu.

Osim sportskih uspjeha Uprava kluba na čelu s Lukom Rakitićem se može pohvaliti izgradnjom Hrvatskog doma u Möhlinu gdje se odvijaju druženja Hrvata u tom gradu i dom će ostati novim naraštajima na što su iz Uprave Nk Pajde posebno ponosni.

Svakako najveći uspjeh škole nogometa njihovog kluba je afirmacija svjetski poznatog igrača i reprezentativca Hrvatske Ivana Rakitića koji brani boje FC Barcelone. U klubu se nadaju da će njihova škola nogometa iznjedriti još kvalitetnih igrača koji će krenuti stazama slave Ivana Rakitića, jer u klubu se sustavno i organizirano radi tako da rezultat na kraju moraju doći.

Zastava NK Pajde, dar Pajdama od CroClubStorea

CroClubStore

Ostavite komentar

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH